The Thursday Book: 5 книг для цьогорічного літа

5 книг для цьогорічного літа

1
У передмові Джек Лондон розповідає про історію виникнення книги і зізнається, що роман було створено на основі сценарію. Дивовижно, бо така вихідна умова чудово поєдналася із  послідовністю і логічністю викладу без шкоди для захопливого читання.

Отже, історія починається з Френсісом Морганом, який вирушає на пошуки скарбів. Далі розгортаються пригоди, пригоди і ще раз пригоди! Обов'язково прочитайте «Серця трьох», якщо захочеться аби довгоочікуваний вечір з книгою відбувся, а подих захопило  почуття безтурботної легкості, підкреслене новими надіями і нестримною пристрастю.
 2
 

Складно написати рецензію на епізоди життя, а саме ними автор ділиться – таке складається враження. Щоправда, це лише частина книги.

Загалом цікаве поєднання – автобіографія письменника та «автобіографія» його ремесла. Цікава і корисна річ для тих, хто займається письменством, і знахідка для фанатів автора. Вміщує ця історія усе про те, яким чином прийшов «король жахів» до першої книги і що про письменство знає зараз і чим готовий поділитися з читачами. Тут багато роздумів про пошук ідей, техніки побудови діалогів і сюжети конфліктів, структурування історій тощо.

Деякі з порад, які мені сподобалися: 

«Коли пишеш історію – то розповідаєш її собі. Коли переписуєш текст, головне завдання – викидати те, що не є історією»

«Найкращого ви навчитесь, якщо читатимете багато і писатимете багато; найцінніші ті уроки, якими ви навчали самого себе»

«Я переконаний, що страх лежить в основі найгірших творів літератури»

А ще ця книга по-своєму здатна надихнути. Коли Кінгу виповнилося сімнадцять, гвіздок з відмовами від редакторів випав зі стіни (так багато їх було). Стівен забив більший гвіздок. І виявилося, що кількість негативних відповідей мало що значить.
3
 
Крістофер, головний герой цієї історії, заради розслідування вбивства сусідського собаки вирушає у подорож. Лякаючу подорож, адже підлітка (у якого діагностовано  аутизм) можуть змусити нервувати звичні речі чи навіть кольори.  Це коротко про сюжет. Насправді пласт проблем, що шар за шаром розкриваються у книзі, куди масштабніший.

Нам часто хочеться, аби людина відповідала стереотипам у нашій голові. Якщо ти боксер, будь грубий і жорстокий; якщо митець – наївний і романтичний; якщо як Крістофер – безпомічний і безпорадній. А прагнення розібратися у самому собі найчастіше викликано якоюсь драмою або нею закінчується.

Окрім проблем із якими стикається головний герой, перед нами і внутрішній світ батьків, яким доводиться прийняти діагноз сина. І це окрема тема. Ти можеш або стояти і чекати удару хвилі. А можеш почати докладати усіх зусиль і боротися з чимось більш сильним і небезпечним, ніж ти сам.
4
Четверта книга з циклу, але я ж читаю у довільному порядку, тому значення це не мало. Чомусь мені вистачило лише анотації, щоб зрозуміти, що книга сподобається. Книга приголомшлива. Такий собі  психологічний роман з елементами детективного жанру.

Не дивлячись на те, що книга досить об'ємна, читається легко і швидко.  Стилістична гра, захопливі сюжети, мова, яка змінюється відповідно до настрою оповіді (як завжди, читаючи книги Джоан Роулінг), гарні метафори, напруга та уповільнення – тут усього достатньо.

У цьому романі щільно переплітаються політика і особиста драма, підлість і розрахунок. До Страйка цього разу звертається міністр культури Джаспер Чізуел, а автор яскраво показує усе потаємне маленького світу, де коней люблять більше за рідню, а заміж виходять заради престижу.
5

Ця книга Рауелл, подібно до інших її авторства, виявилася веселою, життєвою, місцями сумною. І нагадала жарт про те, що людина, геть позбавлена почуття гумору, у відповідь на запитання «Як справи?» починає розповідати, як йдуть справи:) Просто подумайте: чому ми так охоче ділимося секретами з випадковими попутниками або сповідуємо своє життя продавцям, таксистам і багатьом іншим випадковим незнайомцям? Щось у цьому всьому є. І листи - це спрямованість однієї людини до іншої, порив, заклик тощо.

Події розгортаються в 90-х, комп'ютери з’явилися не так давно і це надає історії певного шарму. За сюжетом Лінкольн, головний герой, як співробітник відділу інтернет-безпеки мав стежити, щоб співробітники не використовували в особистих цілях електронні поштові скриньки. Бет і Джен ці вимоги ігнорують, а Лінкольн не може відірватися від їх листування, допоки не зрозуміє, що його вабить образ однієї з дівчат. Два світи, два життя, дві уяви, але одне здивування, коли вони на відстані щось однаково відчувають. І ти думаєш - а раптом вони зможуть перейти на інший щабель? Можливо, це початок прекрасної дружби?

Немає коментарів:

На платформі Blogger.